KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776107
nr 1477 6107
Arthur Heickell
(1873-1958), Finland
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 58x98 cm, yttermått inklusive ram: 78x118 cm
Kondition: färgbortfall
Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 4 juli 2022
kl 19:16:32
3/7 09:21:59
Arthur Heickell
Läs mer om Arthur Heickell